Město Nagasaki bylo srovnáno se zemí, Američané shodili atomovou bombu

Město Nagasaki bylo srovnáno se zemí, Američané shodili atomovou bombu zdroj: English.illinois.edu

9. 8. 2012, 17:06 | Michal Ozogán

stalo se 9. srpna 1945 ½ 20. stol.

Nagasaki – Americká armáda zabila deseti tisíce civilistů při atomovém útoku na japonské město Nagasaki. Smrtonosná zbraň už byla použita před třemi dny na Hirošimu, přesto je každý překvapený nad hrůzou, kterou s sebou přináší.

Přesně v 11:01 se z letounu Bock’s Car snesla atomová bomba nesoucí název Fat Man. Tiše plula vzduchem 43 vteřin a přibližně půl kilometru nad městem vybouchla. Budovy spadly jako by byly z karet. V okruhu dvou kilometrů nemohla přežít živá duše.

Těmito kroky se snaží Američané demoralizovat japonské obyvatele a donutit vládu ke kapitulaci. Tato taktika používaná teprve od začátku války zatím nepřinesla žádný velký úspěch, ale nová, zničující zbraň může přinést mnohem lepší výsledky. Pokud by 2 rány nestačily, tak Spojené státy americké jich chystají mnohem více. Japonská města jsou v nebezpečí.

Bylo opravdu použití takových zbraní nutné? Nebyla nějaké cesta, která by ušetřila nevinné civilisty, kteří nemají s válkou nic společného? Jak to mohlo být se asi nikdy nedozvíme. Dnešní den tak zůstane dnem, kdy téměř 75 tisíc lidských duší zmizelo navždy v jediném okamžiku.

Křištálová kouleVěštecká koule

Žádná další ukázka síly už nebyla třeba a 14. srpna oznámil císař Hirohito japonskou kapitulaci. Mírová smlouva byla podepsána 2. září, což je také den konce druhé světové války.

Zdroj: Wikipedia.org

Témata: atomová bomba, bomba, bombardování, druhá světová válka, Japonsko

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

  • Jeden by rekl, ze

    No jo, 10. 6. 2015 0:30

    Reagovat

    Jeden by rekl, ze po smrti Hitlera uz moc civilnich obeti nebude, ale nekdo se ho nakonec chtel pokusit prekonat…

Sobota 31. 10. 2020, včera měl(a) svátek Tadeáš

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt