Mezinárodní organizace práce slaví výročí. Založena byla před 50 lety

Mezinárodní organizace práce slaví výročí. Založena byla před 50 lety zdroj: Wikipedia.org

11. 4. 2011, 8:04 | Jiřina Nováková

stalo se 11. dubna 1969 60. léta

Ženeva – Při příležitosti významného výročí  obdržela Mezinárodní organizace práce  (International Labour Organization) prestižní Nobelovu cenu míru.

ILO byla založena 11. dubna 1919 ve Versailles jako trvalé zřízení Společenství národů s programem  podpory celosvětového  míru na základě sociální spravedlnosti. Od 14. prosince 1946 je specializovanou organizací OSN se sídlem v Ženevě a má 177 členů.

Tato specifická a významně prospěšná organizace formuluje mezinárodní přístupy a programy, které přispívají ke zlepšení pracovních a životních podmínek. Mimo jiné organizuje bohatý program technické spolupráce a tím pomáhá vládám zvýšit efektivnost nových strategií.

Program věnuje pozornost oblasti školení, vzdělávání a výzkumu se zřetelem na dosažení pokroku ve všech uvedených oblastech.

ILO zaujímá v různých světových organizacích, které rovněž hájí zájmy pracujících významnou pozici zejména v tom, že zástupci zaměstnanců a zaměstnavatelů mají při formulování programů stejnou důležitost jako vlády států.

Křištálová kouleVěštecká koule

ILO bude mít přibližně 2250 zaměstnanců působících v ústředí a 40 kanceláří v terénu. Postupem času se stane hlavní institucí monitorující a regulující dětskou práci ve světě. Ve světovém měřítku však zaměstnávání dětí bude pokračovat. Československo zdědilo zákaz zaměstnávání dětí už z rakousko-uherské legislativy.

Témata: organizace, výročí

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Neděle 5. 4. 2020, včera měl(a) svátek Ivana

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt