Náš lid rozhodně odsuzuje zločinnou bakteriologickou válku

Náš lid rozhodně odsuzuje zločinnou bakteriologickou válku zdroj: Korean-war.commemoration.gov.au

23. 3. 2012, 15:34 | Jiřina Nováková

stalo se 23. března 1952 50. léta

Ústřední ústav biologický v Praze zaslal protestní resoluci OSN (výňatek z dopisu):

Aby obloha nad Koreou, zemí jitřní svěžesti, byla opět čistá a zářivá, aby za oceán byli zahnáni suroví roboti amerického imperialismu a aby rozséváním morové nákazy nebyla vylidňována výstavná města a pokojné vesnice.

Za to se bije korejský voják a čínský dobrovolník, za to bojují zástupci mírové velmoci – Sovětského svazu a zástupci lidově demokratckých zemí v Organisaci spojených národů.

Bok po boku jim stojí dělníci ve francouzských přístavech, kteří odmítají vykládat válečný materiál, pokrokoví vědci ve všech zemích světa, kteří svou prací a svým hlasem bojují proti smrti, proti válce, za život v míru a štěstí.

A těm chtějí pomoci budovatelé nového života, úderníci v našich závodech, vědečtí pracovníci, členové zemědělských družstev a všichni prostí pracující lidé. Upisují částky ze svých mezd, zříkají se svého volna, zvyšují své výkony, vyhlašují nové závazky.

Rudé právo, 23. 3. 1952, str. 1

Zdroj: Rudé Právo – Archiv.ucl.cas.cz

Témata: komunismus, Korea, studená válka, válka

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Sobota 26. 9. 2020, včera měl(a) svátek Zlata

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt