Nebezpečné požáry: Nad planoucí lodí se uzavřela mořská hladina

Nebezpečné požáry: Nad planoucí lodí se uzavřela mořská hladina

30. 7. 2013, 14:37 | Jiřina Nováková

stalo se 30. července 1989 80. léta

Havana – V kubánském přímořském letovisku Varaderu vzplála obrovská pochodeň z ropného vrtu. Za bezprostřední příčinu požáru  jsou považovány jednak únik plynu z vrtu hlubokého 658 metrů a jiskření na motoru vrtné soupravy. 

Čtyřicetimetrová pochodeň je vzdálena asi dva kilometry od rekreačního střediska Oasis při vjezdu na Varadero. Požár způsobil značné škody. Jen hodnota zničené vrtné soupravy je 1,2 miliónu pesos.

Téměř současně vypukl další nebezpečný požár v havanském přístavu. Na kubánské cisternové lodi s nákladem tří tisíc tun vybuchla z neznámých příčin pohonná jednotka. Loď kotvila v místě, k němuž přiléhá hustě osídlená část staré Havany. Vzhledem k tomu, že se požár nepodařilo uhasit, hrozilo nebezpečí, že se přenese na blízké budovy. Planoucí loď byla proto odtažena z přístavu  na široké moře a potopena ve vzdálenosti osmi mil od pobřeží.

Zdroj: Rudé právo

Témata: moře, požár

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Pátek 14. 5. 2021, včera měl(a) svátek Servác

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt