Papež Jan Pavel II. si zlomil nohu, sicilští mafiáni si mohou oddechnout

Papež Jan Pavel II. si zlomil nohu, sicilští mafiáni si mohou oddechnout zdroj: Academiavita.org

30. 4. 2013, 22:32 | Tomáš Starý

stalo se 30. dubna 1994 90. léta

Řím – Papež Jan Pavel II. v neděli večer uklouzl ve své koupelně a zlomil si pravou stehenní kost těsně pod kyčelním kloubem.

K ošetření byl převezen na kliniku Katolické univerzity Gemelli, kde se podrobil tříhodinové operaci. Podle lékařů není zranění vážné a papež by měl po deseti dnech začít chodit.

Jan Pavel II., vyjádřil velkou lítost na tím, že musel odložit svou návštěvu Sicílie, kde chtěl opět vyzvat mafiány, aby se vzdali moci.

Koupelna je pro papeže zřejmě osudová. Připomeňme, že v listopadu loňského roku při koupeli upadl a zlomil si pravé rameno.

Křištálová kouleVěštecká koule

Jan Pavel II., kdysi nadšený vysokohorský turista, bude do konce svého života odkázán na hůl. V roce 1996 mu bude na klinice Gemelli odstraněno slepé střevo.

Zdroj: MF Dnes, 30. dubna 1994, astrolot.cz, www.christnet.cz

Témata: Jan Pavel II., papež, zlomenina, zranění

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Čtvrtek 15. 4. 2021, včera měl(a) svátek Vincenc

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt