Poštovní pilot Lindbergh se pokouší překonat Atlantik

Poštovní pilot Lindbergh se pokouší překonat Atlantik zdroj: Hillermuseum.wordpress.com

20. 5. 2012, 14:12 | Michala Ondrušková

stalo se 20. května 1927 ½ 20. stol.

New York – Dnes ráno, v 7:52 místního času, vzlétl z Rooseveltova letiště na Long Islandu jednomotorový stroj firmy Ryan, pojmenovaný Spirit of St. Louis.

Na jeho palubě je jediný muž – Charles A. Lindbergh ml., jež se pokusí jako první člověk překonat zcela sám Atlantský oceán, a to bez mezipřistání! Má před sebou ohromných 5800 kilometrů!

Pokud se mu to podaří, bude mu vyplaceno celých 25 tisíc dolarů, které jako odměnu za let z New Yorku do Paříže, případně v opačném směru, vypsal hoteliér R. Orteig! Lindbergh je jistě mladým nadšencem, avšak o získání tohoto prvenství a bohaté odměny se již v minulosti pokoušelo několik slavných pilotů, jejichž ambice byly uťaty krátce po startu.

Nechce se ani věřit, že by tento pětadvacetiletý poštovní pilot dokázal to, na co jen před pár dny doplatili jeho francouzští kolegové Nungesser a Coli, které po odstartování v Paříži již nikdo nespatřil!

Celý svět drží odvážnému pilotovi palce, aby se svým strojem zdárně dosedl až na plochu letiště Le Bourget v Paříži. Tím spíše, že mladý hrdina si ,údajně, aby stroji odlehčil, nevzal ani padák!

Křištálová kouleVěštecká koule

Šťastné dosednutí na francouzskou půdu se bude konat 21. května, 33 a půl hodiny od startu. Unaveného Lindbergha přivítá statisícový dav, který nadšením málem rozcupuje jeho letadlo. Zpět do USA jej dokonce bude doprovázet námořní flotila, a na jeho počest se budou konat bombastické přehlídky.

V opojení z nebývalé slávy nikoho ani nenapadne, že za pár let jej čeká osobní tragédie v podobě únosu a smrti malého syna. Ony květnové dny se však zapíší do historie, a z Charlese Linbergha se stane jeden z největších hrdinů 20. století.

Zdroj: Wikipedia.org

Témata: Charles Lindbergh, létání, USA

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Pátek 22. 11. 2019, včera měl(a) svátek Albert

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt