VIDEO: Pověstný Bigfoot se prochází lesem. Je to podvrh, tvrdí skeptikové

VIDEO: Pověstný Bigfoot se prochází lesem. Je to podvrh, tvrdí skeptikové zdroj: Sony

20. 10. 2011, 12:24 | jaroslavpoks

stalo se 20. října 1967 60. léta

USA, Kalifornie – Bigfoot existuje. S takovým tvrzením dnes přišli dva Američani, kteří médiím poskytli šokujícím videozáznam, na nějž prapodivné stvoření zachytili. Záběry ukazují záhadné stvoření, jak se pohybuje na okraji lesa. Měli bychom se ho bát?

„Velká noha“, jak se divnému kříženci člověka a opice v překladu přezdívá (kvůli velkým stopám, jež byly několikrát spatřeny a které jsou mu přisuzovány), má žít na severozápadu USA při hranici s Kanadou. Je popisován jako dva metry vysoký s částmi těla nápadně podobnými lidským a opičím. Několikrát již byl údajně spatřen, nikdy však jasně zdokumentován. Až nyní.

Rogeru Pettersonu a Bobu Gimlinu se podařilo Bigfoota natočit na videokameru. Na záznamu lze chvílemi jasně vidět ono stvoření při bezproblémové chůzi po dvou nohách. Stopáž pořízeného videa je však pouze 1:18, a tak nelze vyčíst příliš mnoho.

Zatímco jsou jedni šokováni, druzí jen nevěřícně kroutí hlavou. Již pár hodin po publikování záznamu se objevily názory, že se jedná o podvrh. Záznam prý až příliš snadno mohl vzniknout za pomoci urostlého člověka se speciálním opičím kostýmem. Nahrávka tak nyní poputuje k odbornému přezkoumání.

[poll id=”39″]

Zdroj: Discovery.com, Paranormal.about.com, Wikipedia.org

Témata: video, záhada, zvíře

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Čtvrtek 3. 12. 2020, včera měl(a) svátek Blanka

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt