Princezna Diana přivedla na svět syna

Princezna Diana přivedla na svět syna zdroj: Flickr.com

21. 6. 2012, 17:04 | Magdalena Šejdová

stalo se 21. června 1982 80. léta

Londýn – Princezna Diana dnes ve 21:03 britského času přivedla na svět své první dítě – chlapce, který je po svém otci druhý v nástupnické linii. Novopečený otec princ Charles byl přítomen po celou dobu porodu.

Malý princ, který vážil 3,2 kg, se narodil v londýnské St Mary’s Hospital, ve které přišlo na svět již několik členů královské rodiny. Mezi ně patří i bratranec a sestřenice zatím nejmladšího člena první rodiny v zemi – Peter a Zara Philllipsovi, děti princezny Anne.

Budoucí rodiče dorazili do nemocnice již v 5 hodin ráno tamního času. Délku porodu, který trval 16 hodin, zhodnotil profesor Geoffrey Chamberlain ze St George’s Hospital Medical School tak, že u prvorodičky nejde o nic neobvyklého.

Jelikož princ a princezna z Walesu jsou manžely teprve od loňského července, můžeme tedy již dnes říct, že budoucí angličtí vladaři dostáli letité tradici a přivedli na svět prvního potomka do roka po svatbě.

Předpokládá se, že jejich první dítě usedne na trůn v polovině 21. století.

Křištálová kouleVěštecká koule

První syn prince a princezny z Walesu dostane jméno William Arthur Philip Louis, o dva roky později se Dianě a Charlesovi narodí Henry Charles Albert David, který bude ovšem znám jako Harry.

William se stane velmi oblíbeným členem královské rodiny, v dubnu 2011 se ožení se svojí dlouholetou přítelkyní Kate Middleton a stane se vévodou z Cambridge.

Vévoda a vévodkyně z Cambridge vybočí ze zažitých tradic, ještě v červnu 2012 nebude svět nic vědět o případném těhotenství vévodkyně.

Zdroj: News.bbc.co.uk

Témata: dítě, porod, princ, Princezna Diana

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Pátek 14. 5. 2021, včera měl(a) svátek Servác

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt