Pro zabezpečení mezinárodního míru Rada bezpečnosti varuje: Zastavte krveprolití v Libanonu

Pro zabezpečení mezinárodního míru Rada bezpečnosti varuje: Zastavte krveprolití v Libanonu

17. 8. 2013, 18:22 | Jiřina Nováková

stalo se 17. srpna 1989 80. léta

Samihalabi.com – Rada bezpečnosti OSN v těchto dnech vyzývá k úplnému a okamžitému zastavení palby v Libanonu a vyjádřuje plnou podporu tříčlennému výboru Ligy arabských států v jeho úsilí o ukončení krize v této zemi.

Zastavit krveprolití v Libanonu je vskutku naléhavý problém, vždyť od poloviny března, kdy poslední kolo bojů mezi libanonskými křesťany a muslimy vzplálo, zahynulo již nejméně 740 lidí. Dělostřelecké souboje v libanonském hlavním městě si jen od minulého čtvrtka vyžádalo přes 140 obětí a 525 zraněných-

Javier Peréz de Cuellar vyzval Radu bezpečnosti k zasedání na základě málo používaného článku 99 Charty OSN, který zmocňuje generálního tajemníka předkládat radě k projednání problémy, které považuje za nebezpečné pro mezinárodní mír.

Obyčejně se rada schází z podnětu členských států nebo skupin států zúčastněných ve sporu či ozbrojeném konfliktu.

Zdroj: Rudé právo

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Pátek 16. 4. 2021, včera měl(a) svátek Anastázie

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt