Provokatér skončí před soudem, pomlouval demokratické svobody v Sovětském svazu

Provokatér skončí před soudem, pomlouval demokratické svobody v Sovětském svazu zdroj: Wikipedia.org

14. 3. 2013, 19:32 | Jakub Hájek

stalo se 14. března 1977 70. léta

Leningrad – Třiatřicetiletý belgický turista Antoine Pipet bude postaven před leningradský soud.

Byl obžalován z toho, že rozšiřoval letáky vyzývající ke svržení nynějšího společenství a státního zřízení v SSSR a pomlouvající zahraniční politiku a demokratické svobody v Sovětském svazu, kam přijel jako host.

Letáky vydal Vlámský výbor pro pomoc východní Evropě a Lidový pracovní svaz; tyto organizace vyvíjejí nepřátelskou činnost proti SSSR.

Pipeta zadrželi 23. prosince 1976 chodci u leningradské univerzity, kde rozhodil více než 150 letáků. Když prokurátor dal příkaz k zatčení, bylo Pipetovi zabaveno dalších 742 exemplářů těchto letáků, jejichž dovoz do Sovětského svazu je zakázán.

Ideologická diverze belgického turisty není výjimečným případem v pokusech zahraničních ideologických centrál a antisovětských organizací o provádění podvratných akcí v Leningradě.

Zdroj: archiv.ucl.cas.cz

Témata: leták, soud, SSSR

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

  • Statečný chlapík... jet do

    MoB, 14. 3. 2013 20:39

    Reagovat

    Statečný chlapík… jet do říše zla a vědět, že se nemusí vrátit… jako se to stalo mnoha lidem… a teď je otázka, do jaké míry to je jen minulost!

Čtvrtek 15. 4. 2021, včera měl(a) svátek Vincenc

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt