První automobil Ford, Model A má již svého majitele

První automobil Ford, Model A má již svého majitele zdroj: Facebook.com

23. 7. 2012, 22:36 | Jiřina Nováková

stalo se 23. července 1903 ½ 20. stol.

Chicago – Prvním majitelem Ford Modelu A, vyrobený společností Ford Motor Company, se stává Dr. Ernst Pfenning z Chicaga.

Automobil je dvousedadlový model a podle přání majitele, se střechou. Má vodorovně uložený plochý dvouválcový motor – boxer o výkonu 8 koňských sil (6 kW) umístěný uprostřed vozu a třírychlostní planetovou převodovku. Automobil váží kolem 560 kg a dosahuje rychlosti až 72 km/h.

Společnost Ford Motor Company utratila téměř celý svůj počáteční finanční kapitál, než prodala tento první vůz, ale již nyní zaznamenává velký úspěch a základ pro výnosný zisk společnosti Henryho Forda.

Křištálová kouleVěštecká koule

Ačkoli Ford Motor Company bude inzerovat model A jako nejspolehlivější stroj na světě, bude mít také určité nedostatky jako jeden z mnoha tehdejších automobilů – přehřívá se a prokluzuje mu převodový řemen. Model A se bude vyrábět pouze v červené barvě, některé vozy budou později přelakovány.

Mezi lety 1903 a 1904 bude vyrobeno 1750 automobilů Ford model A. Model A bude v roce 1904 ve výrobě nahrazen modelem C, s nímž se krátký čas bude prodávat souběžně.

Zdroj: Wikipedia.org

Témata: automobil, Ford

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Pátek 16. 4. 2021, včera měl(a) svátek Anastázie

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt