Rakousko bylo připojeno k Třetí říši

Rakousko bylo připojeno k Třetí říši zdroj: Wikipedia.org

12. 3. 2012, 14:04 | Michal Karas

stalo se 12. března 1938 ½ 20. stol.

Rakousko – Německá vojska obsadila Rakousko a násilně ho připojila k Třetí říši. Při zabrání této země navštívil předseda nacistické strany a říšský kancléř Adolf Hitler hlavní město Vídeň.

Včera odstoupil rakouský kancléř Kurt Schuschnigg. Splnil tak všechny Hitlerovy požadavky, které se týkali hlavně legalizaci rakouských nacionálních socialistů, propuštění jejich soukmenovců zatčených po nezdařeném pokusu o převrat v roce 1934 a jmenování rakouského nacisty Arthura Seysse-Inquarta ministrem vnitra. Kancléř dlouho váhal, zda ultimátum přijme, nakonec tak učinil.

V současné době se neví, co Hitler dál zamýšlí a můžeme jen spekulovat, jaké události budou následovat v následujících týdnech a měsících.

[poll id=”56″]

Křištálová kouleVěštecká koule

Rakousko je první zemí, kterou Hitler obsadí. V září 1938 získá pohraničí Československa, během března 1939 vzniká Protektorát Čechy a Morava spolu s Slovenským státem, kde prezidentem se stane katolickým kněz, spolupracující s Hitlerem, Josef Tiso. 1.9.1939 vypuká II. světová válka útokem na Polsko

Soubor:Deutschesreich1939.png

Rozloha Třetí říše v roce 1939, po anšlusu Rakouska, anexi Sudet a Česko-Slovenska

Zdroj: CT24.cz

Témata: Adolf Hitler, anexe, nacismus, Rakousko, Třetí říše

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Čtvrtek 29. 10. 2020, včera měl(a) svátek Státní svátek

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt