Rudí Khmérové obsadili Phonpenh

Rudí Khmérové obsadili Phonpenh zdroj: Sharewhy.com

17. 4. 2010, 10:46 | Jakub Hájek

stalo se 17. dubna 1975 70. léta

Phonpenh – V dnešních ranních hodinách obsadily ultralevicové jednotky, nazývající se „Rudí Khmérové“, hlavní město Kambodži Phonpenh. Jedná se o vyhrocení několik let trvající občanské války v této
jihovýchodní asijské zemi, do které se zapojily i Spojené státy.

Připomeňme si, že už před šesti lety nechal prezident Nixon bombardovat Kombodžu, čímž nejen zlikvidoval veškerou infrastrukturu v zemi, ale i zabil statisíce civilistů, za což byl nejen v USA tvrdě kritizován.

Rudí Khmérové, vedení Pol Potem, dnes v Phonpenhu vyhlásili vítězství nad USA a začali naplňovat svoji utopickou vizi „revoluční agrární společnosti”. Přejmenovali Kambodžu na „Demokratickou Kampučii“ a vyhlásili povinnost všech obyvatel urychleně opustit města a přesunout se na venkov. Pobyt ve městě je prý nebezpečný, neboť hrozí další bombardování ze strany USA.

Podle zahraničních zpravodajů je to však jen záminka. Rudí Khmérové se snaží cíleně zlikvidovat všechna města v zemi, neboť se domnívají, že jsou semeništěm kapitalismu. Lidé mají být podle jejich plánů organizovaně přesídleni na venkov a do džungle, kde budou „převychovávaní“ prací.

Křištálová kouleVěštecká koule

Ze dne na den se z osvoboditelů stanou vrazi. Jedním z jejich prvních rozhodnutí bude poprava většiny vládních činitelů a významných osobností na místním stadionu.

Rudí Khmérové uzavřou státní hranice, zruší peníze. Zavedou všeobecnou pracovní povinnost 12 až 16 hodin každý den. Sebemenší prohřešek, včetně nošení brýlí jako projevu buržoazního intelektualismu, se bude trestat smrtí. Ze škol vzniknou vězení, kde budou vězni krutě mučeni. Ti pak budou popravováni a pohřbíváni do hromadných hrobů na tzv. „vražedných polích“.

Inteligence bude systematicky likvidována. Na místa lékařů budou dosazováni nevzdělaní rolníci. Postupně budou rušeny rodiny, lidé budou nuceni žít ve skupinách, společně pracovat, společně se stravovat a společně se po práci politicky školit.

Několikaletá krutovláda Rudých Khmérů vrátí zemi o několik století zpět a připraví o život miliony lidí. Pol Pot se zařadí vedle Mao Ce-tunga, Josefa Stalina a Adolfa Hitlera k nejkrutějším diktátorům 20. století.

Zdroj: Wikipedia.org

Témata: komunismus

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Pátek 14. 5. 2021, včera měl(a) svátek Servác

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt