Šakal je za mřížemi. Jeden z nejhledanějších teroristů dopaden

Šakal je za mřížemi. Jeden z nejhledanějších teroristů dopaden zdroj: Phaseloop.com

14. 8. 2013, 15:47 | Jan Geier

stalo se 14. srpna 1994 90. léta

Chartúm – Po několikaletém úsilí zejména francouzských úřadů byl dnes dopaden jeden z nejnebezpečnějších teroristů naší doby.

Iljič Ramirez Sánchez, kterému se často přezdívá Šakal, padl do pasti v súdánské nemocnici, kam si přišel zkrášlit své tělo odebráním tuku. Díky dobré spolupráci tamní policie a francouzských sil byl po klasické předoperační narkóze zajat súdánskou policí a následně předán do francouzských rukou.

Sánchez se v nedávné minulosti podílel na několika teroristických útocích. Jedním z nejznámějších je únos několika ministrů z vídeňského zasedání představitelů zemí OPEC do Alžírska v roce 1975. Údajně se podílel i na výbuchu ve francouzském kulturním centru v Berlíně v roce 1983.

Přezdívaný Šakal se narodil v roce 1949 ve venezuelském Caracasu. Jeho otec byl fanatický komunistický revolucionář. Často pobýval v Moskvě a v dalších komunistických státech. Několikrát dokonce navštívil i Československo.

Křištálová kouleVěštecká koule

Francouzský soud pošle následně Šakala na doživotí za mříže kvůli zabití dvou francouzských policistů. V roce 2007 se ovšem obnoví proces a Sánchez bude obviněn navíc za teroristické útoky ze 70. a 80. let.

Zdroj: cs.wikipedia.org

Témata: atentáty, Francie, Iljič Ramirez Sánchez, soud, Súdán, terorismus, vražda, vydání

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Pátek 14. 5. 2021, včera měl(a) svátek Servác

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt