Slavný návrhář Gianni Versace byl zavražděn

Slavný návrhář Gianni Versace byl zavražděn zdroj: Glogster.com

15. 7. 2012, 15:46 | Michala Ondrušková

stalo se 15. července 1997 90. léta

Miami – Celý svět, a nejen ten módní, dnes šokovala zpráva o smrti slavného návrháře Gianniho Versaceho. Krátce před devátou hodinou ranní byl před bránou svého domu zastřelen.

Versace se právě vracel z pravidelné ranní procházky po Ocean Drive. Podle svědků si ve svém oblíbeném podniku dával svou první kávu, toho dne ji však vynechal. Když ale odemykal bránu ke Casa Casuarina, jak se nazývá jeho sídlo, jakýsi mladý muž v bílém tričku a šedých šortkách k němu přistoupil, a vypálil dvě rány z pistole. Obě mířily na hlavu, a zranění byla podle zasahujících záchranářů neslučitelná se životem.

Pachatel je dosud oficiálně neznámý, ale objevila se již řada spekulací, mezi nimi například vyřizování účtů s mafií, nebo pomsta zhrzeného milence. Versace se totiž nijak netajil svou homosexuální orientací, a posledních jedenáct let žil s přítelem, bývalým modelem a svým asistentem Antoniem D´Amicem. Podle některých informací to ale vypadá, že střelcem byl jistý Andrew Cunanan, sedmadvacetiletý bývalý prostitut. Ten za posledních několik dní spáchal už několik vražd, a hledá jej FBI.

Událost je o to nešťastnější, že nekorunovaný král módy se teprve nedávno údajně vyléčil z rakoviny vnitřního ucha. Přesné zprávy o jeho osobním životě ale málokdy pronikaly na veřejnost, protože si své soukromí bedlivě střežil. Celou pravdu o jeho nemoci tak znala jen jeho rodina – mladší sestra Donatella a starší bratr Santo, a někteří přátelé. Mezi ty nejbližší patřila například Lady Diana, Sting, či Elton John, či jeho oblíbená modelka Naomi Campbell. Ta shodou okolností vystupovala na jeho nedávné přehlídce, pojaté poměrně divadelně, kde střílela z pistole – samozřejmě slepými náboji.

Dodejme, že Gianni Versace se narodil v Itálii, v Reggio di Calabria v roce 1946. Jeho rodný kraj je jeden z nejchudších v Itálii, proto snad později tolik tíhl k luxusu. Svůj talent zdědil po matce, dámské krejčové, a své první šaty navrhl v desíti letech. Později spolu s bratrem založili společnost, jež měla v logu hlavu medúzy. Značku Versace oblékají například Madonna, nebo již zmíněná princezna Diana. Gianni miloval okázalost a umění, a proto navrhoval také kostýmy pro italské divadlo nebo hollywoodské filmy.

Křištálová kouleVěštecká koule

Ukáže se, že vrahem byl patrně Andrew Cunanan, ale jeho motiv zůstal neznámý. Policie jej totiž našla už mrtvého – zbraň, kterou zastřelil Gianniho Versaceho nakonec obrátil proti sobě. Mimo slavného návrháře měl ovšem na kontě ještě nejméně čtyři další oběti.

I po oficiálním objasnění se ovšem dál budou rojit teorie o důvodu vraždy. Italský původ Versaceho náhrává spekulacím o mafii, a téměř patnáct let po jeho smrti se na svět dostane dokonce zvěst o tom, že mrtev ve skutečnosti není. Tak už tomu ale v podobných případech bývá. Ať už tak či onak, značka Versace zůstane i pod vedením Donatelly úspěšná, a její haute couture se bude dál vyjímat na červených kobercích – synonymum okázalého luxusu i nezaměnitelného stylu.

Zdroj: Luxurymag.cz, Wikipedia.org, Instinkt.cz

Témata: móda, návrhář, střelba, vražda

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Pátek 28. 2. 2020, včera měl(a) svátek Alexandr

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt