Soudruh Stalin je těžce nemocen, informuje agentura TASS

Soudruh Stalin je těžce nemocen, informuje agentura TASS zdroj: The100.ru

4. 3. 2013, 14:46 | Adam Z.

stalo se 4. března 1953 50. léta

Moskva – Ústřední výbor KSSS a Rada ministrů SSSR podávají zprávu o neštěstí, které postihlo naši stranu a náš lid, o těžkém onemocnění soudruha J. V. Stalina.

V noci na 2. března, když byl soudruh Stalin ve svém moskevském bytě, nastalo u něho mozkové krvácení, které postihlo životně důležité mozkové oblasti. Soudruh Stalin ztratil vědomí. Došlo k ochrnutí pravé ruky a nohy, nastala ztráta řeči. Byla vážně porušena činnost srdce a dýchání.

K léčení soudruha Stalina byli povoláni nejlepší lékaři: profesor terapeut P. J. Lukomskij, řádní členové Akademie lékařských věd SSSR: profesor neuropatolog N. V. Konovalov, profesor terapeut A. L. Mjasnikov, profesor terapeut J. M. Tarejev, profesor neuropatolog I. N. Filimonov, profesor neuropatolog R. A. Tkačev, profesor neuropatolog I. S. Glazunov a docent terapeut V. I. Ivanov-Něznamov.

Léčení soudruha Stalina je pod vedením ministra zdravotnictví SSSR A. F. Treťjakova a přednosty léčebné zdravotní správy Kremlu I. I. Kuperina a je pod stálým dohledem Ústředního výboru KSSS a sovětské vlády.

Pro těžký zdravotní stav soudruha Stalina rozhodl Ústřední výbor KSSS a Rada ministrů SSSR, aby počínaje dnešním dnem byly vydávány lékařské bulletiny o zdravotním stavu Josefa Vissarionoviče Stalina.

Ústřední výbor KSSS a Rada ministrů SSSR, jakož i celá naše strana a všechen náš sovětský lid si uvědomují plný dosah toho, že těžké onemocnění soudruha Stalina bude mít za následek jeho delší či kratší neúčast ve vedoucí činnosti.

Ústřední výbor KSSS a Rada ministrů SSSR si při řízení strany a země s veškerou vážností uvědomují všechny okolnosti, související s dočasnou neúčastí soudruha Stalina na vedoucí státní a stranické činnosti.

Ústřední výbor KSSS a Rada ministrů SSSR vyslovují přesvědčení, že naše strana a všechen sovětský lid projeví v těchto těžkých dnech co největší jednotu a semknutost, pevnou mysl a bdělost, že budou s dvojnásobnou energií budovat komunismus v naší zemi a ještě těsněji se semknou kolem Ústředního výboru KSSS a vlády Sovětského svazu.

Zdroj: Rudé právo – archiv.ucl.cas.cz

Témata: nemoc, Stalin, TASS

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Čtvrtek 15. 4. 2021, včera měl(a) svátek Vincenc

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt