Španělský voják v Mexiku: Nevím, kde jsem

Španělský voják v Mexiku: Nevím, kde jsem zdroj: Blogspot.com

24. 10. 2011, 21:11 | jaroslavpoks

stalo se 24. října 1593 starší

Mexiko – Návštěvníky mexického hlavního města Mexika, přesněji náměstí Plaza Mayor, dnes v podvečerních hodinách vystrašil zmatený a vystrašený voják. Podle svých slov něvěděl, kde se nachází či jak se na náměstí ocitl, ale byl si jistý tím, kdo je – Gil Pérez, španělský voják působící na Filipínách, zemi vzálené od Mexika bezmála 15 000 km!

Na neobvyklý incident upozornil jeden z přítomných, kterého se Pérez optal, kde že se to nachází. Šokovaný Španěl odmítl tvrzení uvěřit, protože jak později vypověděl, ještě před pár minutami se nacházel na stráži v Manile, hlavním městě Filipín. Za pravdu mu dávala i jeho uniforma, která příslušela vojákům Palacio Del Gobernador, nacházejícího se na Filipínách.

Jak se vše mělo odehrát? „Byl jsem na stráži v Manile,“ vysvětluje něvěřícně Pérez, „když vtom jsem se dozvěděl, že Jeho Excelence (filipínský guvernér Gomez Perez Dasmariñas – pozn. redakce) byl zavražděn čínskými piráty. Udělalo se mi mdlo, opřel jsem se o zeď, zavřel oči, a když jsem je znovu otevřel, byl jsem tady.“   Voják dále vypověděl, že ještě včera, 23. října, dostal rozkazy od vedení a že je nemožné, aby takovou vzdálenost urazil za méně než za jeden den. Nebyl však s to přijít na rozumný a možný způsob, jak se v Mexiku ocitl.

Zatím nevyřešený případ tak působí dojmem, že došlo k jakémusi mezikontinentálnímu přenosu člověka za velmi krátký čas. Je tak skutečně možné, že je tento Španěl spřažen se Satanem, jak tvrdí zlí jazykové?

Křištálová kouleVěštecká koule

Jak legenda dále praví, Gil Pérez měl být předvolán k soudu, kde měl na svou obranu ironicky vypovědět, že cestoval z Manily do Mexika za  „dobu kratší než kohout zakokrhá.“ Později však bude pravost celého příběhu zpochybněna, neboť se o ní paradoxně dochovají informace zaznamenané až o století později.

Zdroj: Cogitz.com, Psychic101.com

Témata: Mexiko, voják, záhada

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Středa 2. 12. 2020, včera měl(a) svátek Iva

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt