Spojenci opět bombardují Tokio, pravděpodobně útočí i na obyvatele

Spojenci opět bombardují Tokio, pravděpodobně útočí i na obyvatele zdroj: Palba.cz

9. 3. 2012, 14:26 | jaroslavpoks

stalo se 9. března 1945 ½ 20. stol.

Tokio – Spojené státy americké pokračují v bombardování Tokia. Japonská metropole prošla již dvěma důkladnými nálety amerických bombardérů, konkrétně 19. a 25. února. Jelikož japonský císař stále nepřistoupil k mírovému jednání, obnovily spojenecké síly útoky na strategická místa Japonska.

Americké těžké bomabrdéry B-29 vstoupily do vzdušného prostoru Japonska v odpoledních hodinách. V současné době operuje nad oblastí přes 330 letounů. Ty cíleně útočí jak na klíčová, předem vybraná místa, tak i na náhodně osídlené oblasti.

V tuto chvíli není známo, zda a do jaké míry reagovali japonští obyvatelé žijící v městech na varování o nadcházejícícm bombardování spojené s urgencí opuštění větších měst. Důležité informace se snažili Američané předat japonským obyvatelům v podobě papírových letáků, které nad Tokiem vypouštěla americká letadla v posledních několika dnech.

Podle americké vlády nepřestanou Spojené státy americké s leteckými přelety bombarderů do doby, kdy Japonsko v čele se stávajícím císařem Hirohitem nepodepíše kapitulaci.

Křištálová kouleVěštecká koule

Během bombardování, které potrvá do 10. března 1945, zničí Američané přes 260 000 budov, čili přibližně 25 % Tokia. O život přijde necelých 100 000 japonských občanů. S ohledem na rozsah operace, jež byla nazvána jako Operation Meetinghouse, se zapíše toto březnové bombardování do historie coby nejničivější během 2. světové války.

Bude to také právě Operation Meetinghouse, jež se výrazně podepíše na postoji císaře Hirohita k probíhající válce.

Zdroj: Answers.com, Wikipedia.org

Témata: bombardování, druhá světová válka, Japonsko, Tokio

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Středa 14. 4. 2021, včera měl(a) svátek Aleš

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt