Spoluzakladatel Beatles John Lennon byl v noci zastřelen

Spoluzakladatel Beatles John Lennon byl v noci zastřelen zdroj: ImaginePeace.com

8. 12. 2010, 8:12 | Petr Šrajer

stalo se 8. prosince 1980 80. léta

New York – Dnes v nočních hodinách byl postřelen spoluzakladatel Beatles, známý hudebník John Lennon. Svým zraněním krátce po převozu do nemocnice podlehl. Celý, nejen hudební, svět je v šoku.

John Lennon se svou manželkou Yoko Ono se vracel z nahrávacího studia Record Plant. Kolem jedenácté hodiny v noci konečně dorazili k domu The Dakota, který tou dobou obývali. Yoko šla o pár kroků před Johnem, takže už byla v domě, když slyšela výstřel.

Střelcem byl nejspíš Mark Chapman, ale střelná zbraň byla určitě revolver ráže 38. Padlo pět výstřelů, ale Lennon pořád stál na nohou. Povedlo se mu udělat pár kroků do domu, kde prohlásil „postřelili mě“.

Po těchto slovech se, podle očitých svědků, sesunul na zem a okamžitě upadl do bezvědomí. Ihned se k němu rozběhl jeden z pracovníků hotelu, přikryl ho svou uniformou, sundal mu jeho kulaté brýle a rychle zavolal na nejbližší policejní stanici. Vrátný hotelu hbitě spacifikoval Chapmana, který seděl na chodníku a nejspíše ani netušil, co provedl.

Lennon byl převezen do nemocnice, kde byl (ve 23:20) prohlášen za mrtvého. Tato zpráva se ihned rozšířila do celého světa a i nejprestižnější pořady se přerušovaly, jen aby se o této tragédii dozvěděli úplně všichni.

Krátce po odvysílání zprávy o smrti Johna Lennona se před nemocnicí Roosevelt Hospital a před domem The Dakota shromáždilo množství jeho fanoušků, kteří předčítají modlitby a zpívají Lennonovy písně.

Křištálová kouleVěštecká koule

Johnovo tělo bude zpopelněno a rozprášeno o dva dny později. Mark Chapman bude odsouzen za vraždu druhého stupně na doživotí. Veškeré jeho žádosti o podmínečné propuštění budou zamítnuty.

Zdroj: Wikipedia.org

Témata: hudba, John Lennon, The Beatles, vražda

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Sobota 26. 9. 2020, včera měl(a) svátek Zlata

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt