Světové zdravotnické organizace: Srdeční choroby nejvíc zabíjejí

Světové zdravotnické organizace: Srdeční choroby nejvíc zabíjejí zdroj: Twitter.com

25. 6. 2013, 11:58 | Jiřina Nováková

stalo se 25. června 1984 80. léta

Ženeva – Srdeční choroby jsou celosvětovým problémem lidí a jsou příčinou čtvrtiny všech úmrtí. Oznámila to světová zdravotnická organizace WHO.

Statistická ročenka dále ukazuje, že 18 procent úmrtí je zapříčiněno chorobami dýchacího ústrojí – bronchitidou, chřipkou, zápalem plic a tuberkulózou. Jiná infekční a parazitární onemocnění způsobila 14 procent úmrtí.

Zajímavé je také porovnání příčin úmrtí v průmyslově vyspělých a rozvojových zemích. V prví skupině států je to hlavně onemocnění srdeční a cévní, rakovina a choroby dýchacího ústrojí. Infekce jsou v tomto ohledu zanedbatelné. V rozvojových zemích jsou na první příčce  problémy dýchacích cest, pak infekční nemoci a srdeční choroby.

Zdroj: Rudé právo

Témata: nemoc, statistika, Světová zdravotnická organizace

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Pátek 16. 4. 2021, včera měl(a) svátek Anastázie

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt