Panika na Wall Street: Teroristé napadli finanční centrum

Panika na Wall Street: Teroristé napadli finanční centrum zdroj: old-picture.com

16. 9. 2010, 12:01 | Eva Bojková

stalo se 16. září 1920 ½ 20. stol.

New York – Ve finančním centru New Yorku na Manhattanu došlo během dnešního poledne k výbuchu bomby. Výbuch zabil 38 lidí a odhaduje se, že přes 300 lidí je raněných. Jedná se o doteď nejtragičtější bombový útok na půdě Spojených Států.

Těsně po dnešním poledni zastavil na jedné z nejrušnějších ulic Manhattanu vůz s náloží dynamitu. Chvíli poté ulicí otřásl mohutný výbuch a téměř na místě bylo usmrceno 38 lidí a mnoho dalších bylo zraněno. Výbuch poškodil také okolní doby, nejvíce banku J. P. Morgan.

Kdo stojí za tímto hrůzným činem není dosud známo. Obětmi útoku se stali nevinní lidé a tak není znám konkrétní cíl a záměr útoku. Podezřelými jsou v této chvíli skupiny anarchistů, bolševiků a komunistů.

Americká burza New York Stock Exchange (NYSE) rozhodla, že přes noc bude ulice uklizena, aby zítra mohl započít normální pracovní den. Manhattan se ale i tak tímto dnem změnil, ponechal obyvatele vědomé si skrytého nepřítele a nebezpečí. New York již nikdy nebude jako dříve.

Křištálová kouleVěštecká koule

Pachatele se v tomto případě nepovede nalézt, ale nejpravděpodobněji se jedná o některou z radikálních skupin, které se stavěly proti politice Spojených Státu a kapitalismu. Den po útoku bude v poštovní schránce nalezen dopis, kde bude napsáno: „Pamatujte, nebudeme tolerovat více. Uvolněte politické vězně nebo smrt vás všech bude jistá.“ Pod tímto textem budou podepsaní američtí anarchisté.

Konkrétní pachatele činu se nikdy nepovede prokázat.

Zdroj: Wikipedia.org

Témata: anarchismus, bolševici, bombový útok, burza, komunismus, New York, terorismus, Wall Street

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Středa 14. 4. 2021, včera měl(a) svátek Aleš

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt