Thatcherová studentům: Plaťte si sami!

Thatcherová studentům: Plaťte si sami! zdroj: Libcom.org

27. 2. 2013, 19:21 | Tomáš Starý

stalo se 27. února 1989 80. léta

Londýn – Britští studenti uspořádali v pondělí v Londýně další mohutný protest proti záměru konzervativní vlády nahradit studentská stipendia půjčkami.

Na 15 000 jich prošlo londýnskými ulicemi a dávalo hlasitě najevo nesouhlas s postojem vlády vůči vysokoškolákům. Doprava ve středu města byla ztížena a jeden z mostů přes Temži studenti na krátký čas uzavřeli. Byly nasazeny početné policejní oddíly a jeden student byl zatčen.

Svaz britských studentů v obavě, aby se neopakovalo tvrdé střetnutí s policií z listopadu loňského roku, vyzýval už dlouho před protestem k umírněnosti.

Pokud vláda Margaret Thatcherové uskuteční svůj plán na zrušení stipendií, zůstane jedinou formou podpory vyššího vzdělání v Británii půjčka, sjednávaná mezi studentem a bankou za výhodnějších než běžných podmínek, nicméně na komerčním základě.

Zdroj: archiv.ucl.cas.cz

Témata: Margaret Thatcherová, protest, školné, studenti, vysoká škola

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Neděle 12. 7. 2020, včera měl(a) svátek Olga

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt