Tragédie: Princezna Diana zahynula při autonehodě

Tragédie: Princezna Diana zahynula při autonehodě zdroj: Wikipedia.org

31. 8. 2012, 10:18 | Jiřina Nováková

stalo se 31. srpna 1997 90. léta

Paříž – Diana, princezna z Walesu, rodným jménem Diana Frances Spencerová, známá jen jako princezna Diana, zahynula při automobilové nehodě společně se svým přítelem Dodim al-Fayedem.

Krátce po půlnoci vjelo auto do tunelu poblíž Place de l´Alma. Automobil značky Mercedes narazil do zdi na pravé straně, odrazil se a čelně narazil do třináctého z pilířů, který podpíral střechu tunelu.

Dodi al Fayed a řidič vozu byli mrtví hned na místě nehody. Lady Diana ležela uvězněná pod troskami auta. Poté, co ji záchranáři stabilizovali a odvezli do nemocnice, se zjistilo, že její zranění jsou příliš rozsáhlá. I přes okamžitou operaci museli lékaři nakonec konstatovat Dianinu smrt.

Život Lady Diana ve společnosti byl plodný a vysoce záslužný. Diana poctivě plnila povinnosti královského života s úctou, která povzbuzovala královskou rodinu. Usilovně pracovala pro charitu. Rozdávala teplo a zájem přímým a upřímným způsobem jak chudým lidem, tak celým davům.

Diana byla vysoká, štíhlá a okouzlující si užívala moderního oblékání a nosila nejnovější britskou módu. Její fotografie se staly na veřejnosti velmi populární, protože zobrazovaly vzor moderního člena královské rodiny.

Jen škoda, že v soužití mezi Dianou a Charlesem se objevovaly problémy a jejich vztah dostával vážné trhliny. Charles a Diana se i přesto objevovali na veřejnosti spolu, ale osobní život žili každý svůj vlastní. I po rozvodu však Diana oficiálně zůstávala členkou královské rodiny jako matka budoucího následníka trůnu.

Tragická smrt mladé a krásné Diany nejvíce zasáhla její dva syny prince Williama  a Harryho, celou její rodinu a královskou rodinu.

Sbohem Anglická růže, navždy sbohem krásná a šlechetná Lady Diano…

Zdroj: Wikipedia.org

Témata: autonehoda, Princezna Diana, úmrtí

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Pátek 14. 5. 2021, včera měl(a) svátek Servác

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt