V Americe se šíří žebrotné dopisy

V Americe se šíří žebrotné dopisy zdroj: SXC.hu

10. 3. 2012, 17:22 | Sylva Burgertová

stalo se 10. března 1950 50. léta

Praha – Informuje o tom s potěšením časopis Svobodné Československo, který vydávají uprchlí občané.

Ten otisknul dopis jedné ženy z Měchenic u Davle, prostřednictvím jehož žádá o odložené věci pro dětskou školku a také pár věcí pro sebe: „prosila bych jen odložené brýle pro normální oči, cívku nití a pár jehel“. Tato paní však není sama, je známo více případů kdy si takoví lidé chtějí přivydělat a píši americkým Čechům o almužnu.

Je třeba si uvědomit, že ty potom nezasílají boháči, ale lidé, kteří sami si těžce v cizí zemi vydělávají. Tyto dopisy zjevně píší lidé, kteří vidí Ameriku jako zemi kdovíjakého blahobytu, ale v rostoucí nezaměstnanosti a době krize se situace pro lid stále zhoršuje.

Tato žebrota je navíc zbytečná, potíže s textilem naše země překonává a stále je jej více než bylo před válkou, jehlí i cívek je ke koupi přeci všude dostatek. Zjistili jsme také, že v Měchenicích u Davle žádná školka není a tak je více než jasné, že se nejmenovaná paní chtěla pouze obohatit.

Rudé právo 10.3 1950, str. 6

Zdroj: Rudé Právo – Archiv.ucl.cas.cz

Témata: chudoba, komunismus, Rudé Právo

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Středa 2. 12. 2020, včera měl(a) svátek Iva

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt