V USA vytvořili telefonní seznam, má usnadnit telefonování

V USA vytvořili telefonní seznam, má usnadnit telefonování zdroj: Flickr.com

21. 2. 2011, 9:30 | Matěj Malecha

stalo se 21. února 1878 19. stol.

New Haven, USA – Jistě jste si všimli, že se začíná rozrůstat užívání nového způsobu komunikace – telefonování. S rostoucím počtem majitelů už však přestává platit, že se mezi sebou jednotliví volající znají a navzájem vědí, kdo telefon vlastní. V současné době se řeší problém, jak zjistit, zdali určitá osoba má telefon či ne.

V městečku New Haven ve státě Connecticut nyní přišli s nápadem na řešení. A je tak snadné, až se člověk musí ptát: proč nás to nenapadlo již dřív? Od dnešního dne je na ulici vyvěšena soupiska lidí ve městě, kteří vlastní telefon. Tím se ledacos usnadní. V případě, že sháníte telefonní kontakt na určitou osobu, přečtete si abecední soupisku o rozměrech 14 x 21 centimetrů, kde je nyní seznam padesáti firem a občanů, kteří mají telefonní aparát. Poté zavoláte na ústřednu a jednoduše se necháte spojit.

Křištálová kouleVěštecká koule

Postupem času se telefonní seznamy začnou rozšiřovat a z vývěsek se stanou knihy, které nabobtnají s narůstajícím počtem uživatelů telefonu. Stanou se velmi užitečným a praktickým zdrojem informací, ať už o jednotlivcích, tak o firmách a jejich službách. Taktéž bude telefonní seznam dobré místo pro reklamu.

Po příchodu mobilních telefonů začne význam telefonních seznamů upadat. Další ránou bude příchod internetu, který může tyto data zprostředkovat s daleko nižšími náklady.

Zdroj: CT24.cz, Strategie.cz

Témata: telefon, vynálezy

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Čtvrtek 16. 7. 2020, včera měl(a) svátek Jindřich

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt