V Ženevě byla založena Světová zdravotnická organizace

V Ženevě byla založena Světová zdravotnická organizace zdroj: Wikipedia.org

7. 4. 2012, 13:52 | Jiřina Nováková

stalo se 7. dubna 1948 ½ 20. stol.

Ženeva – Dnešní den je ve znamení založení Světové zdravotnické organizace – World Health Organisation.

Pod zkratkou WHO se bude prezentovat a vyvíjet zdraví prospěšnou činnost agentura založená Spojenými národy a  konající koordinační činnost v oblasti mezinárodním veřejném zdraví. Generálním ředitelem se stává Brock Chisholm.

Ústava WHO definuje zdraví jako stav kompletní fyzické, mentální a sociální pohody.  Jejím úkolem je dosažení nejvyšší možné úrovně zdraví a  likvidace nemocí, speciálně klíčových infekčních  nemocí.

Křištálová kouleVěštecká koule

Od doby založení WHO se bude na celém světě slavit  Světový den zdraví. V rámci mezinárodního monitorování průběhu a šíření infekčních nemocí jako SARS, malárie a AIDS bude relizovat programy na likvidaci těchto nemocí, a to vývojem a distribucí vakcín.

WHO bude mít 193 členských států, včetně všech členských států OSN kromě Lichtenštejnska.

Stejně jako agentura OSN bude WHO financována systémem Organizace spojených národů – příspěvky členských států. Součástí činnosti WHO bude větší kooperace s partnery jako mimovládní organizace a farmaceutický průmysl i s nadacemi jako je Nadace Billa a Melindy Gates nebo Rockefellerova nadace. Tyto formy spolupráce budou financovány soukromými nadacemi a průmyslovými podniky.

Zdroj: Wikipedia.org

Témata: osn, WHO, založení

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Neděle 12. 7. 2020, včera měl(a) svátek Olga

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt