Ve Frankfurter Allgemeine opět kálí špinavé pomluvy o Československu

Ve Frankfurter Allgemeine opět kálí špinavé pomluvy o Československu zdroj: FAZ.net

10. 3. 2013, 18:53 | Tomáš Starý

stalo se 10. března 1977 70. léta

Praha – V západoněmeckém deníku Frankfurter Allgemeine už zase mají obavy o Československo. Pan Viktor Meier si tam stěžuje, že se u nás přespříliš horlí proti signatářům Charty 77 a že prý při tom „vyplouvá na povrch ten nejhorší kal“.

Ale že ti, proti kterým prý přespříliš horlíme, svým pamfletem napomohli k rozvíření takové kampaně lží a pomluv proti Československu v celém kapitalistickém světě, jaká tu už po léta nebyla, a že právě ve Frankfurter Allgemeine ji vydatně pomáhali rozpalovat, o tom ani slovíčko.

Nu, už to, že v roli toho, kdo se obává o čistotu, vystupuje právě pan Meier, který na Československo už nakálel spousty nejšpinavějších lží, a že to činí právě v Frankfurter Allgemeine, listu, jehož dvěma zpravodajům musela být u nás zrušena akreditace pro soustavné kalení sousedských vztahů, mluví samo za sebe.

A to už nechceme připomínat kal, který na Československo kydal nacistický tisk, když se koncem třicátých let připravovalo hitlerovská agrese. Nemluvě již o tom, co se odehrávalo později. To nebyl kal, ale potoky krve.

Konečně, jak v tomto listu dovedou obracet pravdu v lež, mluví i tento fakt: odhalení, jak Zdeněk Mlynář horlivě přikládal své polínko k obviněním, která vedla k tak tragickým důsledkům, vydávají v západoněmeckém tisku za jakési „ospravedlňování stalinistických procesů padesátých let“.

Rozviřují-li se proti socialistickému Československu lživé, pomlouvačné kampaně, je to podle Frankfurter Allgemeine zřejmě v pořádku, ale odhaluje-li československý tisk podlost těchto kampaní a jejich nositelů a pomahačů, pak je to podle tohoto orgánu západoněmeckých monopolů nemorální.

Zdroj: archiv.ucl.cas.cz

Témata: Charta 77, noviny, Rudé Právo

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

  • Tak se zdá, že

    MoB, 10. 3. 2013 19:18

    Reagovat

    Tak se zdá, že v onom německém listu zase tak moc nelhali. I dnes se komunisti zastávají všech hnusáren a zločinů ze své historie, i dnes si třetina Rusů myslí, že Stalin byl kabrňák. Nejde o to, bude-li se historie opakovat; je jen otázkou, kdy se to stane.

Středa 2. 12. 2020, včera měl(a) svátek Iva

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt