Ve Spojených státech byl položen základní kámen sídla prezidenta

Ve Spojených státech byl položen základní kámen sídla prezidenta zdroj: Wikimedia.org

13. 10. 2010, 8:42 | Matěj Malecha

stalo se 13. října 1792 18. stol.

Washington D.C. – Právě dnes započala stavba sídla prezidenta Spojených států amerických, Johna Adamse. Staví se na adrese 1600 Pennsylvania Avenue NW. Výsledkem má být dům poskytující prostor jak pro administrativu USA, tak domov pro prezidenta a jeho rodinu.

Podle plánů by v tomto paláci mělo být 131 pokojů, 3 kuchyně, 35 koupelen a 16 ložnic. To znamená 412 dveří, 147 oken, 28 krbů, 12 komínů a osm schodišť. Vskutku ambiciózní návrh. Celá tato stavba je umístěna v zahradě o rozloze sedmi hektarů. Zde bude osazeno přes 300 druhů rostlin a přes 630 druhů květin.

Půdorys budovy

Bílý dům – půdorys

Křištálová kouleVěštecká koule

Později bude „Bílý Dům“ dále rozšířen, nakonec rozloha samotné stavby dosáhne k 5 100 m2. Taktéž označení Bílý Dům se vžije jak pro stavbu, tak pro samotný administrativní aparát USA. Tato stavba se taktéž stane vyhledávaným turistickým cílem – v průměru jej navštíví 5 000 lidí denně, 1 825 000 ročně.

Zdroj: Wikipedia.org

Témata: Americká revoluce, budova, prezident, USA

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Středa 2. 12. 2020, včera měl(a) svátek Iva

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt