Ve Spojených státech se budují obrovské koncentrační tábory

Ve Spojených státech se budují obrovské koncentrační tábory zdroj: USPrisonCulture.com

14. 9. 2011, 6:17 | Jakub Hájek

stalo se 14. září 1952 50. léta

V anglickém labouristickém týdeníku New Statesan and Nation byl včera uveřejněn článek Ch. Allena o budování velkých koncentračních táborů v USA.

Podle tzv. „zákona o vnitřní bezpečnosti“, který je namířen, proti pokrokovým Američanům, federální správa vězení v USA dostala v lednu tohoto roku zvláštní direktivy, aby zřídila šest koncentračních táborů, oficiálně nazývaných „tábory pro zadržené“. Do července tohoto roku bylo vydáno na stavbu táborů již 775 000 dolarů.

Allen připomíná – píše k tomu londýnský dopisovatel Pravdy – že podle prohlášení generálního prokurátora USA mají být v koncetračních táborech drženy „všechny osoby, o kterých se důvodně může předpokládat, že pravděpodovně jsou zapleteny nebo jsou ve styku s jinýmy osobami zapletenými do špionážních a sabotážních činů“. Podle slov Allena „nikdo přesně neví, jaký počet zatčených může být umístěn v táborech, ale jejich počet převyšuje 50 000 – 60000. Na toto číslo se nejednou odvolával Edgar Hoover.“

Podle odhadu – pravil dále Allen – bude možno uvěznit v šesti nyní stavěných koncentračních távorech přes 100 000 osob.
Allen vypráví, že se ptal více než 150 osob bydlících v okolí jednoho z těchto táborů, co soudí o stavbě koncentračního tábora. Ukázalo se, že většina z nich o stavbě nic neví. A ti, co o stavbě vědí, řekli sice svůj názor, ale žádali, aby se v žádném případě neodvolávali na jejich prohlášení. Zřejmě se obávali, aby se neoctli mezi prvními zatčenými.

Přes ovzduší teroru a zastrašování – píše dopisovatel Pravdy závěrem – roste mezi americkou veřejností rozhořčení nad přípravami amerických úřadů na nové pronásledování pokrokových občanů. Podle zkušenosti s hitlerovským Německem celé lidstvo dobře ví, co znamená „demokracie“ koncentračních táborů, které se nyní ve Spojených státech urychleně stavějí.

Zdroj: Rudé Právo – Archiv.ucl.cas.cz

Témata: komunismus, koncentrační tábor, socialismus, USA, vězení

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Pátek 3. 4. 2020, včera měl(a) svátek Erika

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt