Velká sláva: Svatba Ludvíka Bavorského s Terezou Sasko-Hildeburgskou

Velká sláva: Svatba Ludvíka Bavorského s Terezou Sasko-Hildeburgskou zdroj: Ofest.com

12. 10. 2010, 8:03 | Matěj Malecha

stalo se 12. října 1810 19. stol.

Mnichov – V tento den koná se obrovská slavnost. Slaví se sňatek našeho koruního prince Ludvíka Bavorského s Terezou Sasko-Hildeburgskou. Svým rozhodnutím o uspořádání takovéto velkolepé slavnosti chtějí se tak podělit o svou radost s poddanými, neboť je pozvané celé město Mnichov.

Pakliže se dnes na slavnost nedostanete, nezoufejte. Oslavy budou probíhat celých 6 dní, tedy až do 12. října. Během této doby se bude hojně píti pivo a hodovat na nejvybranějších lahůdkách .Celé veselí bude zakončeno koňským dostihem pro potěchu princových očí.

Přejeme tedy Ludvíku Bavorskému s chotí hodně štěstí v jejich svazku manželském a co nejlepší počasí, kteréžto v říjnu bývá již velmi vrtkavé.

Křištálová kouleVěštecká koule

Tato svatba se stane prvním ročníkem Octoberfestu, později přezdívanému také “slavnosti piva”. Postupem času dojde k několika změnám – koňský dostih bude zrušen, termín bude přesunut na září (kvůli lepšímu počasí) a taktéž se celý festival prodlouží (obvykle bude trvat 16 dní).

V roce 2010 oslaví 200. let od svého založení a to ve velkém stylu – 18-ti miliony piv, 880-ti pečenými voly, 220 000-ci párky a 450 000-ci pečenými kuřaty. Toto jubileum se taktéž stane posledním kuřáckým Octoberfestem – kouření bude povoleno pouze mimo stany.

Zdroj: Wikipedia.org, Lidovky.cz, Pivovary.info, Krajane.cz

Témata: Německo, slavnost, svatba

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Čtvrtek 13. 5. 2021, včera měl(a) svátek Pankrác

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt