Vizigóti v Římě! Snadná kořist, říká jejich král

Vizigóti v Římě! Snadná kořist, říká jejich král zdroj: Wikipedia.org

24. 8. 2013, 14:06 | Jan Geier

stalo se 24. srpna 410 starší

Řím – Město Řím se opět otřásá v základech. Dlouholetý spor krále Vizigótů Alaricha I. a císaře Honoria přerostl v ozbrojený útok tohoto germánského kmene na Řím.

Obyvatelé se v obavách o svůj život začínají ukrývat v kostelech. Doufejme, že s boží pomocí zde přečkají krušné chvíle, které nastávají. Podle svědků události nebylo těžké do města proniknout. Císařská moc nechala Řím napospas nepříteli.

Vše začalo dnes v noci. Vizigóti se po několika dnech dali opět do pohybu a do města se dostali Salarijskou bránou v severní části opevnění. Objevují se čerstvé spekulace, že snad zdejší posádka sama bránu otevřela. Již z prvních zpráv je patrné, že germánští útočníci se budou držet morálních zásad ariánské formy křesťanství, kterou vyznávají. Vyhýbají se útokům na místní obyvatele, zejména na ty, kteří jsou ukryti v kostele. Terčem útoku byla spíše bohatší část obyvatelstva, například čtvrť Aventino je nyní v plamenech.

Není to poprvé co rozzuřený Alarich vtrhl do Říma. Nicméně doufejme, že nyní již císař Honorius zmoudří a začne s Vizigóty jednat.

Křištálová kouleVěštecká koule

Vizigóti budou plenit Řím následující tři dny. Do zajetí padne dokonce i Honoriova dcera. Jejich cesta bude následně pokračovat směrem na jih a cílem se stane Afrika. Plavbu přes Středozemní moře překazí bouře a Vizigóti se na cestě zpět stanou spojenci císaře.

Zdroj: rim.me.cz

Témata: bitvy, germáni, Honorius, král, Řím, Vizigóti

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Pátek 14. 5. 2021, včera měl(a) svátek Servác

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt