Zázračná hostie v Amsterdamu odolala ohni

Zázračná hostie v Amsterdamu odolala ohni zdroj: Wikipedia.org

16. 3. 2011, 9:47 | Karolína Solanská

stalo se 16. března 1345 starší

Amsterdam – Krátce po poledni dnes vešlo ve známost, že Pán Bůh v malém nizozemském městečku Amsterdam učinil přemilostivě další ze svých zázraků.

V domě nedaleko zde leží nemocný muž, jehož nemoc způsobuje, že často nemůže pozřít potravu a zvrací. Když jeho žena jako obvykle vylívala obsah hrnce do ohně, nevšimla si, že obsahuje i hostii, kterou nebyl její muž schopen strávit. když na druhý den oheň prohrabovala, ke svému úžasu zjistila, že uprostřed plamenů svým vlastním světlem září hostie. Byla bílá a neporušená.

Žena bez zaváhání, nejspíše v náhlém hnutí mysli sáhla holou rukou do ohně, aby hostii vytáhla. Plameny ji nepopálily. Nezanechaly na její ruce ani jedinou stopu.

„Spíše než pálení jsem cítila šimrání plamenů. Oheň také příjemně chladil,“ řekla žena našemu zpravodajství.

Následně hostii zabalila do bílého šátku a uložila pečlivě do krabičky. Pak zavolala kněze, který si hostii odnesl do kostela a uložil ji zpět do monstrance, kterou pečlivě vyleštil a uložil.

Ráno ho však čekalo překvapení, když se na monstranci podíval, byla prázdná a hostie byla pryč.

„Byl to pro mě šok,“ uvedl později, „nejprve jsem si myslel, že zázračnou hostii někdo ukradl.“

Ukázalo se však, že se zde nejedná o krádež, ale o zásah vyšší moci. Zanedlouho po zmizení, se v ostelel objevila znovu žena nemocného muže. Svatá hostie se bez nejmešího lidského přispění ocitla zpět zabalená v bílém ubrousku a pečlivě uložená v krabičce.

V současné době Řím zvažuje o ustanovení chrámu sv. Mikuláše v Amsterdamu, kde je zatím svatá Hostie umístěna, poutním místem.

Křištálová kouleVěštecká koule

Postupem času budou do města přicházet další a další poutníci. Ti pak natolik pozvednou jeho úroveň, že z nezajímavého městečka se stane centrum obchodu. Mnozí z nich se stanou štědrými sponzory. Každý rok v březnu se tu pak bude objevovat mnoho poutníků, kteří se vydávají po cestě, po které šlo i první procesí. Účastníků bude každý rok okolo sedmi tisíc.

Zdroj: Eucharistie.cz, Therealpresence.org

Témata: chrám, eucharistie, kněz, zázrak

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Čtvrtek 9. 7. 2020, včera měl(a) svátek Nora

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt